Anasayfa / Genel / Saray İktidarı İntiharları Körüklüyor..!

Saray İktidarı İntiharları Körüklüyor..!


Milyonların işsiz ve açlıkla boğuşması,örgütsüzlük ve faşist baskılar toplumda umutsuzluğu derinleşitirirken, çaresizlik emekçiler arasında intiharırıı tetikliyor. Son bir kaç ay içinde onlarca emekçi işsizlik ve yoksulluktan dolayı intihar etti.Son olarak AKP’li Üsküdar Belediyesi’nde işten atılan işçilerden Recep Kılınçarslan, iş bulamadığı ve yaşadığı maddi sıkıntılara dayanamayarak yaşamına son verdi.

AKP’li Üsküdar Belediyesi, 31 Mart seçimlerinin ardından çok sayıda işçiyi gerekçe göstermeden işten çıkardı. İşten çıkarılanların işlerine geri dönebilmek için belediye binası önünde başlattıkları eylemler sonuçsuz kalırken, işten atılan işçilerden Recep Kılınçarslan, iş bulamadığı ve yaşadığı maddi sıkıntılara dayanamayarak yaşamına son verdi.

Geçen perşembe günü yaşama veda eden Kılınçarslan’ın cenazesi önceki gün son yolculuğuna uğurlandı.

Yeğeninin intiharı hakkında konuşan dayı Muhammet Kılınçarslan, “Yeğenim 31 Mart seçimlerinin ardından işten çıkarılan mağdur işçilerinden biriydi. İş bulmak için bazı yerlere müracat etti ancak iş bulamayınca sorun yaşadığı için böyle bir şey yaptığını düşünüyoruz. Eşi ve 7 yaşında bir kız çocuğu vardı” diye konuştu.

HALKIN BİRLİĞİ

‘Antivirüs’ümüz: Dayanışma..!

Yunanistan’da hükümetin koronavirüs salgını karşısında aldığı tedbirler ve desteği yetersiz bulan toplum kendisi için öz …

instagram web viewer instagram profile