Anasayfa / Haberler / Doğu Perinçek Şeriatçılarla arayı Dizip Cumhur İttifakına katılmanın Yolunu Döşüyor…

Doğu Perinçek Şeriatçılarla arayı Dizip Cumhur İttifakına katılmanın Yolunu Döşüyor…

Her dönem devlete akıl hocalığına soyunan ama umduğunu bir türlü bulamayan Aydınlık ve lideri Doğu Perinçek şimdi de Saray iktidarının goygoyculuğuna soyundu. Amerika’ya karşı Erdoğan-Bahçelinin faşist iktidarı savunuculuğuna soyunan her dönemin fırıldağı, devrim,sosyalizm ve Kürt düşmanı Perinçek’in gemisi hızla su almaya başladı. Bir çok Aydınlık yazarı ve kadrosu AKP-MHP destekçisi Doğu Perinçek ve Vatan Partisini-Aydınlığı terk etmeye başladı.
Son olarak Osmanlı Ocakları ile Vatan Partisi gençliğinin ittifak yapmasına tepki duyanlar ardında, Doğu Perinçek, Ulusal Kanal’da katıldığı ‘Çıkış Yolu’ adlı programda Atatürk’ün 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı yapmasını yanlış bularak, “Atatürk’ün bir yanlışı. 23 Nisan’ı Çocuk Bayramı yapmak. Çocuklara balon dağıtarak o devrimin meşalesini yakamazsınız” dedi. Perinçek’e partisine yakın Aydınlık gazetesi Yavuz Alogan’dan, “23 Nisan çocuklar, balonlar ve krapon kâğıtlarıyla kutlanır. Osmanlı ocakları, çarşaflı çocuklar ve ilahilerle kutlanmaz” tepkisi geldi.
23 Nisan’ın ‘balonlarla kutlanan bir bayrama’ dönüştüğünü söyleyen Perinçek şöyle konuştu: “Hata demiyorum, biraz daha ağırlaştırıyorum, çok ciddi bir hata diyorum. Bakın Atatürk peygamber değil, bunlar çok büyük yanlışlar. Bu itirazlar Atatürkçü değil. Türkiye bugün bir devrimin eşiğine gelmiş; üretim devrimi yapıyor. Bu devrimleri, siz çocuklara balon dağıtarak o devrimin meşalesini yakamazsınız. Çocuk Bayramı diye devrim unutturuluyor.”
Çocuk Bayramı kapsamında kullanılan balonların ‘Türkiye’yi devrimsizleştirmeye götürdüğünü’ söyleyen Perinçek, “Ben balonları savunmuyorum. Çocukların eline balonları vererek Türkiye’yi devrimsizleştirmeye götürüyorsunuz. Ben ise bu balonları patlatıyorum ve ‘Bu bir devrim günüdür’ diyorum” dedi.
‘OSMANLI OCAKLARI İLE KUTLANMAZ’
Aydınlık yazarı Yavuz Alogan ise, Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda Doğu Perinçek’in söz konusu ifadelerini eleştirdi.
Alogan, Vatan Partisi Öncü Gençlik’in Osmanlı Ocakları ile yaptığı ittifaka bir gönderme yaparak, “23 Nisan Çocuk Bayramı’dır. Çocuklar, balonlar ve krapon kâğıtlarıyla kutlanır. Osmanlı ocakları, çarşaflı çocuklar ve ilahilerle kutlanmaz”dedi.
23 Nisan Çocuk Bayramı’dır. Çocuklar, balonlar ve krapon kâğıtlarıyla kutlanır. Osmanlı ocakları, çarşaflı çocuklar ve ilâhilerle kutlanmaz. pic.twitter.com/SFgQgUiB1k
— Yavuz Alogan (@yavlogan) April 23, 2019
Alogan’ın bu tweet’ine yine sosyal medyadan yanıt veren Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel ise, “Osmanlı Ocakları’na ‘Sizin Atatürk’ü savunma hakkınız yok. ABD’ye karşı gelme tekeli de bize ait. Vatan için omuz omuza vermekte ne demekmiş. Herkes kendi mahallesinde mutlu mesut yaşasın. Alkışlarla mutlu olalım’ diye iletiyorum hocam” diye yazdı.
Aydınlık yazarı ​Alogan da, İlker Yücel’i, “Çok özür dilerim, sevgili dostum. Ben Osmanlı Ocakları’nı, başta laiklik ilkesi olmak üzere Devrim Kanunları’nın kararlı düşmanı, Sultan II. Abdülhamit’in hayranı, şeriatı savunan bir örgüt sanıyordum. Atatürkçü oldularsa hiç mesele yok” ifadeleriyle yanıtladı.
Osmanlı Ocakları “Atatürk ortak değerimiz, vatanımızı birlikte savunalım” diyor ne diyelim onlara? “Hayır biz Atatürkçü tarikatız kimseyi aramıza almayız. Atatürk’ü sahiplenmeyi size yasaklıyoruz mu diyelim.
— Mustafa İlker Yücel (@milkeryucel) April 23, 2019
Ne olmuştu?
Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İlker Yücel, Öncü Gençlik’in geçen hafta düzenlenen 25. yıl kutlamalarında yaptığı konuşmada “vatan savunması için yan yana gelinecek kurumlar” arasında farklı siyasi parti ve örgütlerle birlikte AK Parti’ye yakın Osmanlı Ocakları’nı da saymıştı. Konuşmanın Oda TV’de, “Sürpriz ittifak… Osmanlı Ocakları ile Vatan Partisi neden yan yana geliyor” başlığıyla haber olmuştu. Haber sosyal medyada da tartışma yaratmıştı.
Perinçek ve avenesi yakında Erdoğan ve Bahçelinin faşist dinci iktidarıyla ortaklık kurar ve Cumhur İttifakının bir parçası olursa şaşırmamak gerekiyor.

HALKIN BİRLİĞİ

Cumartesi Anneleri Murat Yıldız’ın akıbetini sordu..!

Cumartesi Anneleri Murat Yıldız’ın akıbetini sordu..!Cumartesi Anneleri’nin 778. Hafta eyleminde 25 yıl önce gözaltına alındıktan …

instagram web viewer instagram profile