Anasayfa / İşçi-Memur / 17.Yıldır İşbaşında Olan Erdoğan’ın AKP’si, Emekçileri Yoksulluk ve Sefaletten Başka Bir şey Veremedi..!

17.Yıldır İşbaşında Olan Erdoğan’ın AKP’si, Emekçileri Yoksulluk ve Sefaletten Başka Bir şey Veremedi..!

Kuruluşunun 18.yılını kutlayan ve Türkiye’ye çağ atlattı  yalanını pompalayan AKP, değil  Türkiye’ye çağ atlatmak her alanda  toplumu geriye itti ve Avrupa’nın hasta adamı haine getirdi.

İşte AKP’nin 17 yılda getirdiği Türkiye geçekliği:

Avrupa İstatistik Ofisinin, sürdürülebilir ” kentler ve toplumlar “raporu AKP’nin Türkiye’yi nereye sürüklediği netçe açığa çıkıyor.

Genç ve dinamik nüfusuyla Avrupa’nın ön sıralarında yer alan Türkiye ne yazık ki eğitimde yerlerde sürünüyor. İşsizlik zirve yapmış, enflasyon yüzde otuzlara fırlamış, parası pul olmuş, dış borcu 453 milyara ulaşmış, halkın büyük çoğunluğunun açlık sınırında yaşadığı her iç kişiden birisinin sağlıksız konutlarda yaşamak zorunda kaldığı, çocuklarının yüzde 41’nin okul öncesi eğitim alamadığı, kadınların yüzde 65’nin eve kapatıldığı, gençlerin yüzde 31’nin eğitim ve öğretimi yarıda bıraktığı, toplumu yüzde 41’nin yoksulluk ve sosyal dışlanmışlık içine itildiği, sendikaların altının oyulduğu, farklı ulus, ulusal azınlık ve mezhep ve dinlerin baskı altında tutulduğu, demokrasi adına faşizmin uygulandığı AKP’nin yönettiği Türkiye emekçiler için yoksulluk ve zindan olmuştur.

HALKIN BİRLİĞİ

İşsizlik Fonu İşsize Değil Patrona Destek Olarak Gidiyor..!

Kendi isteği dışında işsiz kalanlara belirli bir süre gelir desteği sağlamak amacıyla 1999 yılında oluşturulan …

instagram web viewer instagram profile