Anasayfa / Politika-Haber / AKPlilerde ‘Yolcular sahte, hesaplar trol’ Organize İş..!

AKPlilerde ‘Yolcular sahte, hesaplar trol’ Organize İş..!

İstanbul’da Gültepe-Kabataş seferini yapan 62 hat numaralı belediye otobüsünde yaşanan yoğunluğa dair sosyal medyada paylaşılan görüntülere ilişkin açıklama yayımlayan İBB, “Bu paylaşımların belirli bir siyasal görüşe yakınlığıyla tanınan hesaplardan başlatıldığı tespit edilmiştir” dedi.

Araca aynı anda 47 yolcunun bindiğini, yolcuların şoförün uyarılarını dinlemediğini, aynı hattı bir önceki hafta 30 durak boyunca sadece bir kişinin kullandığını, otobüste yaratılan kalabalığın ardından çekilen fotoğrafların ise trol hesaplar tarafından sosyal medyada yayıldığının belirtildiği İBB açıklamasının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

‘KARANLIK KALPLERİN ORGANİZE KÖTÜLÜKLERİ’

Ekrem İmamoğlu çağrısında, “Siyaset asla organize kötülük sahası olmamalı. Hele hele, ülke olarak bu kadar zor bir dönemde el ele olmalı ve çok dikkatli davranmalıyız. Tüm siyasilere çağrım, karanlık kalplilerin organize kötülüklerine birlikte karşı çıkalım” ifadeleri kullandı.

İBB’DEN YAPILAN AÇIKLAMA: ORGANİZE BİR FAALİYETİN GERÇEKLEŞTİĞİNİN GÖSTERGESİDİR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, yapılanın organize bir faaliyet olduğu belirtildi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hakaret ve küfüredildiğinin detespit edildiğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Yaptığımız incelemelerde bu paylaşımların belirli bir siyasal görüşe yakınlığı ile tanınan hesaplardan başlatıldığı tespit edilmiştir. Özellikle daha önce siyasi görevlerde üstlenmiş bir kişi, bugünkü paylaşımında ‘Bak fotoğrafı çeken vatandaş gizli saklı da değil. Kendisi paylaşıyor. Bizim farkımız tüm bilgileri verdik, gidin bakın’ diyerek fotoğrafı ‘Önder’ isimli kullanıcının yaydığını açıkça doğrulamıştır. Söz konusu ‘Önder’ isimli şahsın sosyal medya hesabı tarandığında, bu kişinin Cumhuriyet Halk Partisi’ne, Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na, genel başkan yardımcılarına ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sayısız hakaretleri tespit edilmiştir. Bu hakaretler için ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunulacaktır.

‘SALGIN GÜNLERİNDE İFTİRA VE KARALAMA KAMPANYALARI YAPIYORLAR’

Nihayetinde, hiçbir Pazar sabahı 06:00 sıralarında yaşanmayan hareketliliğin sokağa çıkma oranının yüzde 90 azaldığı İstanbul’da bugün gerçekleşmesi şüphe ile karşılanmıştır. Sadece 1 hafta önce 1 kişinin bindiği otobüse 1 hafta sonra toplamda 71 kişinin binmesi üstelik bunun 47 tanesinin aynı duraktan olması, organize bir faaliyetin gerçekleştiğinin göstergesidir. Otobüs içi kalabalık fotoğraflarını sosyal medyaya yayan kişilerin hem bir siyasi parti ve genel başkanına hem de İBB ve başkanına çok sayıda hakaret mesajları paylaşması da, organize kötülüğe dair kuşkularımızı kuvvetlendirmiştir. Ülke olarak küresel bir salgının yarattığı büyük sorunlarla el ele mücadele ederken, sırf İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nu karalamak için yapılan bu organize kötülüğü şiddetle kınıyoruz. Bu işin arkasında olan ve işe dahil olan herkesle delil toplama süreçlerinin ardından yargı önünde hesaplaşacağımızı belirtir, değerli İstanbul halkının bunun gibi çok sayıda iftira ve karalama kampanyalarına itibar etmemelerini rica ederiz.”

‘AYNI ORGANİZE 46 NO’LU BOĞAZKÖY-BAKIRKÖY HATTI İÇİN DE YAPILDI’

”Bu hattımızda görev yapan otobüsümüz tam 72 durak kat etmektedir. 15 Mart 2020 Pazar günü 72 duraklık hattımızı 51 vatandaşımız kullanmıştır. 22 Mart 2020 Pazar günü yani geçtiğimiz hafta 72 duraklık hattımızı sadece 31 vatandaşımız kullanmıştır. Salgının boyutunun 1 haftada artması ve sokağa çıkma faaliyetlerinin çok daha azalmasına rağmen bugün yani 29 Mart 2020 Pazar günü bu hattımızdaki yolcu sayısı 65’e çıkmıştır. Burada da dikkatimizi çeken hareketlilik sadece 2 duraktan 41 kişinin araca binmesi olmuştur. Bu da daha önce hattımızda Pazar sabahı 06:00 sularında yaşanmamış bir hareketliliktir. Binişler Araslı ve KİPTAŞ duraklarından gerçekleşmiştir.”

HALKIN BİRLİĞİ

‘O polise sormak istiyorum: Gözümü neden çıkardın?’

3 Haziran 2013’te Gezi eylemleri sırasında yaşadığı İstanbul Sarıgazi’de 5 polis tarafından feci şekilde dövülen, …

instagram web viewer instagram profile