Anasayfa / Haberler / Bin Odalı Saray’da konuşan Erdoğan Yalanda Sınır Tanımıyor: Bir yanda lüks ve şatafat, hemen yanında açlık ve sefalet..!

Bin Odalı Saray’da konuşan Erdoğan Yalanda Sınır Tanımıyor: Bir yanda lüks ve şatafat, hemen yanında açlık ve sefalet..!

Beştepe’de inşa edilen ve binden fazla odaya sahip olan sarayla eleştiri konusu olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lüks yaşamdan yakındı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çırağan Sarayı’ndaki konuşmasında ‘Bir tarafta insanlık lüks ve şatafat içinde yaşarken sınırın hemen yanında açlık ve sefalet kol geziyor. Bugün dünyanın en zengin toplumları ile en fakir toplumları belli belirsiz bir sınır ayırıyor’ dedi.

Çırağan Sarayı’ndaki Budapeşte Süreci 6. Bakanlar Konferansı’nda konuşan Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Filistinli mültecilere verilen yardımları kesmek, onları yoklukla terbiye etmek insanlık dışıdır.

Yıllardır evlerinden uzak yaşamak zorunda kalan insanları siyaset malzemesi yapmak çok yanlıştır.

Göç ve mülteciler konusunu sadece güvenlik konusunda ele almak indirgemeci bir yaklaşımdır. Asıl problemlere odaklanmalıyız.”

“BM verilerine göre dünyada en fazla sığınmacıya ev sahipliği yapan bir ülkenin Cumhurbaşkanı olarak sizlere hitap ediyorum.

Bir tarafta insanlık lüks ve şatafat içinde yaşarken sınırın hemen yanında açlık ve sefalet kol geziyor.

Bugün dünyanın en zengin toplumları ile en fakir toplumları belli belirsiz bir sınır ayırıyor.”

“Az gelişmiş ülkelerin kaynakları hâlen eski sömürgeci güçlerin kasalarına akıyor.

Kimse gücenmesin… Açık ve net söylüyorum; acaba Afrika’nın altını elması kimler tarafından sömürüldü? Katliamları kimler yaptı? Bunlar gizleniyor, bunlar konuşulmuyor.

Zulüm ve baskı gören herkes, aradıkları özgürlüğü bu topraklarda bulmuştur.”

HALKIN BİRLİĞİ

İbrahim Gökçek: “Zaferi hep beraber kazanalım..!

Ölüm orucunun 288’inci gününde hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi Helin Bölek için İstanbul’un Sarıyer ilçesinde …

instagram web viewer instagram profile