Anasayfa / Haberler / Emperyalist kapitalizmin korkulu rüyası proletaryanın çelik bileği Stalin yoldaş daima bizimlesin…!

Emperyalist kapitalizmin korkulu rüyası proletaryanın çelik bileği Stalin yoldaş daima bizimlesin…!


“Merkez komitesinin 1918 ve 1920 yılları arasında cepheden cepheye, devrimin en fazla tehlikede olduğu yere gönderdiği tek adam Stalin’di.”(K. Voroşilov)
“Stalin… Giyiminde, mobilyalarında veya genel olarak yaşamı içinde lükse hiçbir zaman yer vermedi.” (Mareşal Jukov)
“Ben sadece Lenin’in öğrencilerinden biriyim”(Stalin)
Büyük Komutan Stalin iyi ki doğdun!
Bütün ömrünü proletaryanın kurtuluşu davasına adamış, Marksizm-Leninizm’in yılmaz savunucusu ve pratikçisi önderi ve öğretmeni Stalin yoldaş 21 Aralık 1879’da, Gürcistan’nın Gori kasabasında yoksul bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi ve 5 Mart 1953 yılında yaşama gözlerini kapayana kadar, devrim ve sosyalizmin uzlaşmaz savunucusu oldu. O proletaryaya, devrim ve sosyalizme yaptığı eşsiz hizmetlerle bu sıfata layık olduğunu pratik tutumuyla göstermiştir. Her türden karşı devrimin, revizyonistin, Troçkistin, liberal döneğin kara çalmalarına, çarpıtmalarına ve demagojilerine rağmen Stalin yoldaşın yüceliğini hiç kimse lekeleyemedi.
O dünya proletaryasının, ezilen ulus ve halkların yüreğinde ve dünya komünistlerinin bilincinde yaşıyor, yaşayacaktır. Onun fikirleri de bugün devrimin önünü aydınlatmaya devam ediyor.
Dahası her türden sapmaya karşı Stalin yoldaşın fikirleri yenilmez bir silahtır. Dünya komünistleri, Stalin yoldaşın fikirleriyle faşizm ve gericiliğin her biçimine karşı dünde savaştı, bugünde savaşıyor, gelecekte de savaşacaktır.
Her önder gibi Stalin yoldaşın da hata ve eksiklikleri olmuştur. Ama bu hatalar ve eksiklikler asla onun yaptıkları ve yarattıklarını inkar etme ve yok saymaya neden olmaz-olmamalıdır da. Stalin yoldaş “ölüler hata yapmaz” derken, tam da bu gerçeği dillendiriyordu.
Çünkü Stalin yoldaşın fikirleri devrim ve sosyalizmin teminatı olmuş ve pratiğin deneğinden sınanarak yol almıştır. Haliyle Stalin yoldaşın teorisi Marksizm-Leninizmdir, devrimin ışığıdır, işçi sınıfının kuruluşu bilimidir. Doğumunun 140.yılında Stalin yoldaş, komünistlerin, işçilerin ve emekçilerin eşitlik ve özgürlük savaşımında yaşıyor ve savaşıyor. İyi ki doğdun, emekçilerin devrimci yumruğu Stalin yoldaş.

HALKIN BİRLİĞİ

Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 431 lira oldu..!

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), haziran ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırını 2 bin 431 …

instagram web viewer instagram profile