Anasayfa / Haberler / FAŞİST T.C. DEVLETİNİN SURİYE KÜRDİSTANINI İŞGALİNE HAYIR DE..!

FAŞİST T.C. DEVLETİNİN SURİYE KÜRDİSTANINI İŞGALİNE HAYIR DE..!

 

Faşist Saray iktidarı baş aşağı düşüşüne dur demek ve tampon bölge oluşturmak için Suriye Kürdistan’ını işgal edip ilhaka girişti. Bu açıktan Rojava devriminin boğulması ve bölgede işbirlikçi şeriatçı bir düzeninin kurulmasının yolunun döşenmesi. Başta ABD’e emperyalistleri olmak üzere Rusya ve diğer büyük-küçik emperyalistler Kürtlerin bölgede statü kazanmasını istemiyorlar.

Bunun içindir ki bölgede demokrasi ve özgürlükler mücadelesinin yolunu döşeyen demokratik Özerk Rojava boğulmak ve işgal edilerek faşist şeriatçı Araplar bölgeye taşınarak, Batı Kürdistan’ın nüfus bileşiminin değişimi hedefleniyor.

Bölgede emperyalizmin arabasına bağlanmış Kürt düşmanlığında sınır tanımayan AKP-MHP faşist iktidarı Suriye Kürdistan’ının kazanımları kan ve zulümle yok etmek istiyor. Orta-doğuda emperyalistler ve işbirlikçileri ellerini çekmediği sürece, savaş ve yıkımlar bitmeyecek ve halklar arası düşmanlıklar sona ermeyecektir. Onun içindir ki Orta-doğu Ortada doğu halklarının “Emperyalistler ve İşbirlikçileri Ellerinizi Orta-doğuda Çekin” şiarının bayraklaştırmalıyız.

Emekçi halklarımız faşist baskı,zulüm,sömür ve tutuklama teröründen başka birşey vermeyip,her geçen gün toplum nezdinde etkisini kaybetmeden,yönetmede zorlanan Saray faşizmi iktidarını sürdürebilmek için içte ve sa dışta kirli savaşı ve işgalleri derinleştirmeye ve “savaşa ve yıkıma hayır “ diyenleri hain damgasıyla tehdit ederek emekçi halkların birleşik direnişini engellemeye çalışıyor. Bütün faşist ve gerici parti ve örgütler Saray iktidarının arkasında safa girerek, Suriye Kürdistan’ına yönelik başlatılan işgal savaşında birleşmişlerken, işçiler ve emekçiler olarak, haksız ve açıktan işgalci bir karakter taşıyan , emekçi halkların çocuklarının tabutlarda omızlarda gelmemesi, anaların göz yaşlarının halklar arası düşmanlıkların derinleşmesi için gücümüz birleştirmeliyiz Bütün devrimci-demokrat gömen emekçileri

T.C Devletinin 9 Ekim 2019 tarihinde Suriye Kürdistan’ına yönelik başlattığı işgal savaşını protesto etmeye çağırıyoruz.

KAHROLSUN EMPERYALİZM VE BÜTÜN İŞBİRLİKÇİLERİ…!

KÜRT ULUSUNA KENDİ KADERİNİ TAYİN HAKKI..!

KÜRT HALKININ ÖZGÜRLÜĞÜ ANCAK , ÖRGÜTLÜ KENDİ GÜCÜNÜ TEMEL ALAN DEVRİMCİ MÜCADELEYLE MÜMKÜNDÜR..!

EMPERYALİST GÜÇLERDEN MEDET UMMAK, KÜRT HALKINA YAPILAN EN BÜYÜK İHANETİDİR…

Suriye Kürdistan’ına Yönelik İşgal ve Haksız Savaşa Hayır..!

YASASIN HAKLARIN EŞİTLİĞİ VE ÖZGÜRLÜĞÜ ..!

EKİM.2019

Halkın Birliği

HALKIN BİRLİĞİ

İstismara uğrayan ve suça sürüklenen çocuk sayısı arttı..!

İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nin hazırladığı rapora göre , ayrımcılığa maruz kalan, istismar edilen, öldürülen, …

instagram web viewer instagram profile