Anasayfa / Genel / Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ölüm orucuna başladı..!

Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ölüm orucuna başladı..!

Adil yargılanma ve Grup Yorum üzerindeki baskıların kaldırılması için 199 gündür açlık grevinde olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, 4 Ocak itibariyle açlık grevini ölüm orucuna çevirdi. Üyelerinin çoğu tutuklu veya sürgünde olan Grup Yorum üyelerinden Gökçek’in kararını avukatı Hüseyin Boğatekin duyurdu.Açlık grevinin 200. gününe giren Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek, avukat Hüseyin Boğatekin ile yaptığı görüşmesinde ölüm orucuna başladığını söyledi. Avukat Boğatekin’in sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, “Az evvel adalet ve özgürlük talebiyle 200 gündür açlık grevinde olan Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek ile görüştüm. Bugün ”ölüm orucuna” başladığını, talepleri kabul edilmedikçe vazgeçmeyeceğini belirtti. Çok zayıflamıştı. Bitkin ama moralliydi.” ifadelerine yer verildi.

Grup Yorum üyeleri, İdil Kültür Merkezine polis baskınlarının son bulması, üyelerinin İçişleri Bakanlığı’nın arananlar listesinden çıkarılması, 3 yıldır devam eden konser yasaklarının kaldırılması ve tutsak Yorum üyelerinin serbest bırakılması talepleri için açlık grevi yapıyordu.

HALKIN BİRLİĞİ

‘Antivirüs’ümüz: Dayanışma..!

Yunanistan’da hükümetin koronavirüs salgını karşısında aldığı tedbirler ve desteği yetersiz bulan toplum kendisi için öz …

instagram web viewer instagram profile