Anasayfa / Özgür Kadın / ‘Hayatın her alanında birlikte güçleneceğiz’..!

‘Hayatın her alanında birlikte güçleneceğiz’..!

Barış İçin Kadın Girişimi “Kadınlar Barışta Israrcı: ‘Olağanüstü’ Hayat Deneyimlerimiz Işığında Geleceğimizi Konuşuyoruz” çağrısıyla örgütlediği 6. Konferansı’nın sonuç bildirgesini açıkladı. Sonuç bildirgesinde, sokaklarda, kentlerde, yaylalarda kadınların birbirini yalnız bırakmaması ve birlikte güçlenme vurgusu yapıldı.

Feminist Mekan’da düzenlenen basın toplantısıyla 6. Konferans Sonuç Bildirgesi’ni paylaşan Barış İçin Kadın Girişimi, bunca yalan içerisinde hakiki bir temas kurmanın ancak ve ancak kadınların hikayelerini ortaklaştırarak mümkün olacağını belirtti.

# BARIŞA ÇOK SES

Önlerine ilk olarak temas alanlarını artırma gibi bir hedef koydukları dile getirilen bildirgede “Yalnızca savaşı yaşayan, ablukayı deneyimleyen Kürt şehirlerine değil, ülkenin farklı yerlerine ziyaret ve buralarda buluşmalarımızı artırmanın önemini konuştuk. Biz kadınların ortak hikayeleri bir kez dinlemeye başladığımızda gerçekten çok fazla. Bunun için bu ülkenin farklı köşelerinde her alanda faaliyet gösteren kadın gruplarını ziyaret etme, bulunduğumuz yerlerde güçlenerek barış buluşmaları organize etme, hikayelerimizi hem sokaklarda barış noktalarıyla hem de internette video ve yazılarla yaygınlaştırma ve süreklileştirmeyi amaç edindik.” ifadelerine yer verildi.

‘ULUSLAR ARASI KONFERANS YAPACAĞIZ’

“Bu koşullarda hikayelerimizi, deneyimlerimizi, yaşadıklarımızı yalnızca kendi yerellerimizde değil, uluslararası şekilde paylaşmamız gerektiğini anladık.”diyen kadınlar, “Aslında dünyanın yeni baştan kurgulandığı bu süreçte kadınlar olarak uluslararası bir konferans yapmayı, uluslararası bağlantılarımızı güçlendirmeyi de konuştuk. Medyanın bu denli saldırı altında olduğu bir zamanda kendi mecralarımızı yaratma, genişletme, sözümüzü yaygınlaştıracak alanlar üretmeyi önümüze bir hedef olarak koyduk. Sessizleşmeyi kabul etmek yerine sözümüzün farklı alanlarda, farklı şekillerde yayılımını sağlayabilmeyi umuyoruz.” dedi.

‘HER YERDE BULUŞMAK ÜZERE’

25 Kasım Kadına yönelik Şiddete Karşı Mücadele ve Uluslararası Dayanışma Günü’nün de yaklaştığı belirtilen açıklamada, “Bu zamanda kadınlar olarak savaşa karşı mücadelemizin bizzat kendi gündelik hayatlarımızın dönüşümüne karşı, gündelik olarak bizi sindirmeye çalışan şiddet ve nefrete karşı bir mücadele olduğunu bir kez daha, somut olarak anladığımız konferansımızdan güçlenerek ayrılıyoruz. Yalnızlaşmayacağımıza, birbirimizi yalnız bırakmayacağımıza güvenerek ve önümüze birçok hedef koyarak ayrılıyoruz. Sokaklarımızda, kentlerimizde, yaylalarımızda, medyada, evlerimizde – kısacası her yerde buluşmak üzere…” ifadelerine yer verildi

HALKIN BİRLİĞİ

5 gündür haber alınamayan Pınar Gültekin Katledilmiş Halde Bulundu ..!

Muğla’nın Ula ilçesinde, 5 gündür kayıp olan 27 yaşındaki Üniversite Öğrencisi Pınar Gültekin’in cansız bedeni …

instagram web viewer instagram profile