Anasayfa / Haberler / HDP’nin büro açılışları miting alanına dönüşüyor..!

HDP’nin büro açılışları miting alanına dönüşüyor..!

HDP, Van’dan Ankara’ya, Erzurum’dan Mardin’e, Şırnak’tan Batman’a kadar birçok kentte halkla birlikte seçim çalışmalarını hızlandırdı. Büro açılışları miting alanına dönüşürken, yapılan konuşmalarda AKP’ye verilecek her bir oyun MHP’ye ve savaşa gideceği vurgulandı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP), seçimlere doğru halk buluşmalarını arttırdı. Van, Erzurum, Mardin, Ankara, Batman ve Şırnak’ta seçim bürolarının açılışı yapılırken, bir yandan da sokak sokak halk ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.

VAN

HDP’nin Van’ın İpekyolu ilçesindeki seçim bürosunun açılışı mitinge dönüştü. Kent merkezinde açılan ve merkezi seçim bürosu olarak da kullanılacak olan büronun açılışına binlerce kişi katıldı. Erbane ve davul eşliğinde yüzlerce kişi halaya dururken, açılışta gençlerin yoğunlukta olduğu görüldü. Gençler halay çekerken stranlar ve marşlar söyledi.

‘HALKIMIZ VOLKAN GİBİ SANDIKTA PATLAYACAK’

Çekilen halaylardan sonra konuşan Mardin Milletvekili Ali Atalan “Bizim yolumuz ve hedefimiz doğrudur. Onlar ne kadar zulüm ederlerse etsinler, baskılarını ne kadar artırırsa artırsınlar, bizi ne kadar cezaevlerin atarlarsa atsınlar bizi ne kadar öldürseler, bize ne kadar tehdit ederlerse etsinler kazanan halkımız olacaktır. AKP 24 Haziran’da da kazanmak istiyor ama halkımızın potansiyeli ve enerjisi onlara bu seçimi kazandırtmayacaktır. Biz kazanacağız. 3 yıldan beri halkımızın içinde biriken ve volkan haline gelen bu güç 24 Haziran seçimlerinde açığa çıkacak ve AKP yok olup gidecektir” dedi.

Atalan’ın konuşmasının ardından büronun kurdelesi alkış ve zılgıtlarla kesildi.

MAHALLE MAHALLE SEÇİM ÇALIŞMASI

Sabah saatlerinde aralarında HDP Milletvekilli Ali Atalan, HDP İl Eşbaşkanları ve yöneticiler bulunduğu bir grup Edremit ilçesine bağlı Ayazpınar (Sêwekira) ve Taşkonak (Kasirk) mahallelerini ziyaret etti. Mahallede konuşan HDP İl Eşbaşkanı Ümit Dede, 24 Haziran seçimlerinin önemine vurgu yaparak, “Bu seçimde çocuklarımız ve geleceğimiz için çalışmalıyız. Bu ülkeye barışı ancak HDP getirir” dedi.

‘ZULÜM KARŞISINDA SUSAN ZALİMDİR’

Ardından konuşan Ali Atalan, şunları dile getirdi: “Zulüm karşısında susmak da zalimliktir. Kürt halkına yönelik zulmü ne Allah ne de insan kabul etmez. Yaşananlar karşısında birlik olmamız lazım. AKP bir yandan ‘kardeşlerimiz’ diyor bir yandan çocuklarımızı öldürüyorlar. Bir yandan da bizden oy istiyorlar. Bunun cevabını 24 Haziran’da sandıklarda vereceğiz. Biz HDP olarak üzerimizdeki bu baskı ve zulmü bitirmek için seferberlik ruhu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada halkımızın bize destek vermesi gerekiyor. AKP hükümetinin 16 yıldır yaptıkları ortada. Bugün yine kalkıp ‘demokrasi getireceğiz’ diyorlar.”

‘KÜRTÇEYİ İNKAR EDENLERE OY YOK’

Kürtlere karşı inkar ve ayrımcılığın karşısında birlik oluşturmak gerektiğine dikkat çeken Atalan, şunları şöyle devam etti: “Bu durumu ortadan kaldırmak için birlik olmaktan başka çaremiz yoktur. Eğer birlik olursak ve el ele verirsek her şeyin üstesinden geliriz. Bugün artık tüm kesimler HDP’nin seçimlerdeki kilit rolünden bahsediyor. Biz Kürtler kendi aramızda az da olsa ittifakımızı yaptığımız için herkes Kürtler ne yapacak sorusunu soruyor. Bu birliğimizi daha da geliştirmeliyiz.”

‘DEMİRTAŞ’I CEZAEVİNDEN ÇIKARACAĞIZ’

Açılışa katılan yurttaşlar da yaşananların farkında olduklarını ve 24 Haziran’da Cizre, Şırnak, Sur ve Nusaybin’de yapılanların hesabını soracaklarını dile getirdi. Mahallede toplananlara hitaben konuşan bir yurttaş, herkesi vicdanıyla oy vermeye ve HDP’yi desteklemeye çağırdı. Demirtaş’ın cezaevinde rehin tutulduğunu belirten mahalleliler, 24 Haziran günü Van’da verecekleri oylarla Demirtaş’ı cezaevinden çıkaracaklarının sözünü verdi. Yurttaşların “HDP’ye değil kendimize oy vereceğiz. Zaten HDP biziz” alkış topladı.

KADINLAR’DAN ERBANELİ SEÇİM ÇALIŞMASI

HDP Kadın Seçim Komisyonu da hazırlıklar kapsamında erbaneler eşliğinde Büyük Halk, Rus ve Avrupa Halk pazarlarını ziyaret ederek, HDP cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın fotoğraflarının yer aldığı bildiri ve broşür dağıttı. “Jin jîyan Azadi”, “ Selo başkan irademizdir” sloganlarıyla pazarlara giriş yapan kadınlar, esnaflar tarafından alkışlarla karşılandı. Bildiri dağıtımına HDP, DBP İl eşbaşkanları, TJA üyeleriyle HDP il kadın aday adayları, Barış Anneleri İnisiyatifi ve çok sayıda kadın katıldı. Pazardaki bildiri dağıtımı sırasında şarkılar söyleyen Barış Annesi Eyne Atabay’a esnafın da eşlik etmesi renkli görüntüler ortaya çıkardı.

ERZURUM

Erzurum’da da ilk seçim bürosu açılışı yapıldı. Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Mahallebaşı Mahallesi’nde bir araya gelen partililer, seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi. Çok sayıda kişinin katıldığı açılışta bir konuşma yapan HDP Van Milletvekili Adem Geveri, Erzurum’da 7 Haziran’da elde ettikleri başarıyı tekrar yakalayacaklarını söyledi. Geveri, “Erzurum ilçelerinde nasıl çalışma yürütüyorsak merkezde de aynı kararlılıkla çalışmalarımızı yürütmemiz gerekiyor. Halkımızın yaşamın her alanında direnerek kazanacağına inanıyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı yapıldı.

MARDİN

HDP Mardin İl Örgütü, Dargeçit ilçesinde esnafı ziyaret ederek, ilk seçim bürosunu açtı. HDP ilçe binası önünde bir araya gelen çok sayıda partili ve HDP Iğdır Milletvekili Mehmet Emin Adıyaman ile birlikte ilk olarak esnaf ziyareti düzenledi. Esnaf ziyaretinde çarşıda bulunan yurttaşların alkış ve zılgıtlarıyla karşılanan partililer, esnaf ile bir süre sohbet etti. Ziyarette sırasında yurttaşlar partilileri “Bijî HDP” sloganıyla karşıladı.

‘HALK PARTİSİNE SAHİP ÇIKIYOR’

Adıyaman ve beraberindekiler ardından, ziyaretlerine destek veren çok sayıda genç ve kadınla birlikte seçim bürosunun önüne kadar yürüdü. Coşkunun hakim olduğu seçim bürosu önünde konuşan HDP İl Eşbaşkanı Ali Sincar, polislerin bir süre önce işyeri sahiplerini, dükkanlarını HDP’ye kiralamamaları halinde ruhsatlarının iptal edileceği yönünde tehdit ettiğini hatırlattı. Sincar, her şeye rağmen halkın partilerine sahip çıktığını vurguladı. Daha sonra konuşan HDP’li Adıyaman ise, son dönemlerdeki tutuklamalar ve belediyelere atanan kayyumlara dikkat çekerek tüm engellemelere rağmen özgürlük taleplerinin kırılamayacağının altını çizdi.

Konuşmaların ardından seçim bürosu önünde toplanan yurttaşlar, “Bijî HDP” sloganı atarak, seçim müzikleri eşliğinde halaya durdu. Program, büronun kurdelesinin kesilmesinin ardından son buldu.

ANKARA

Ankara Kızılay’da bulunan Konur Sokak’ta kurulan HDP standına ilgi ve destek artıyor. Stantta HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde gönderdiği fotoğraflar dağıtılırken HDP’nin seçim müzikleri eşliğinde halay çekiliyor. HDP’nin “Senle Değişir” yazılı seçim propaganda broşürlerinin de dağıtıldığı seçim çalışmasında kimi gerginlikler de yaşandı. Ülkücü bir grup, HDP’lilere bozkurt işareti yaparken, çevredekiler ise bu tutuma, “Demirtaş’ın olduğu yerde demokrasi vardır” diyerek tepki gösterdi.

Stanttan sık sık “Demirtaş içeride sesi halkta” sloganı atıldı. Etkinlik büyük bir coşku üzün süre devam etti.

BATMAN

HDP Batman’ın Kozluk ilçesiyle Bekirhan beldesinde seçim bürosu açılışları düzenledi. Kent merkezinde bir araya gelen partililer, yirmi araçlık konvoyla Kozluk ilçesine geçti. Kozluk ve Bekirhan beldesinde düzenlenen açılışlara HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Batman Sözcüzü Derya Aslan, HDP Batman İl Eşbaşkanı Berivan Helen Işık, Barış Anneleri, HDP aday adayları ve partililer katıldı. İlçe caddelerinde geçen anons aracına yurttaşlar zafer işareti yaparak selamlarken özellikle çocukların ilgisi dikkat çekti. Kozluk çarşısında yurttaşlar konvoyu “Biji HDP” sloganları ile karşılandı. Bekirhan’da açılışı gerçekleştirilen seçim bürosunda tüm çocukların elinde HDP’nin tutuklu bulunan Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş’ın kartpostallarını taşıdığı görüldü. Kozluk’ta gerçekleştirilen açılışta ise bir birinden renkli görüntülüler ortaya çıktı. Down Sedromlu bir gencin sık sık Demirtaş lehine slogan atması ve açılış sonrası çekilen halaylarda halayın başında olması yurttaşlar tarafından sıkça alkış aldı. 75 yaşındaki yöresel kıyafetleri ile açılışa katılan bir yurtlaşın da açılış öncesi halay çekerken yaptığı figürler beğeniyle izlendi.

‘MUTLAKA KAZANACAĞIZ’

Her iki seçim lokali açılışında yurttaşlara hitap eden HDP’li Bediha Özgökçe Ertan, HDP’nin başarısının yakın olduğunu vurgulayarak, “Bizleri sandıklara gömmek isteyenlere karşı halkımız gün gün cevap vermeye başladı. Gittiğimiz her yerde çoşkuyla karşılanıyoruz. HDP’yi sandıklara gömmek isteyenleri de 24 Haziran’da sandığa gömerek cevap vereceğiz” diye konuştu. 24 Haziran’da halkın sandığa gitmemesi adına sandık taşıma işlemlerine başlandığını ifade eden Ertan, “O sandıklar nereye giderse gitsin oylarımızı kullanacak ve sandıklara sahip çıkarak mutlaka kazanacağız. Çünkü biz de yoldaşlık ve azim vardır. Hepimizin tek bir amacı vardır o da HDP’nin başarısıdır” dedi.

Açılış etkinliklerinin ardından HDP heyeti Bekirhan beldesine bağlı Bacak Köyü’nde kurulan bir taziye evine ardından da Batman’ın İpragaz Mahallesi’nde HPG Gerillası Roni Bilir’in taziyesine ziyarette bulunarak aileye başsağlığında bulunuldu.

ŞIRNAK

HDP Diyarbakır Milletvekili Feleknas Uca’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda partili, seçim çalışmaları kapsamında Şırnak’ın Cizre ilçesindeki esnafı ziyaret etti. HDP ilçe binası önünde bir araya gelen partililer, Sebze Hali’ne kadar yurttaşlar ile bir araya gelerek, esnafı ziyaret etti. Ziyarette partililere sıcak bir şekilde karşılayan yurttaşlar, Cizrelilerin iradesine sahip çıkacağını ifade etti.

Çocukların ve gençlerin bir an olsun partilileri yalnız bırakmadığı ziyarette, kadınlar sık sık zılgıt attı.

İZMİR

HDP İzmir İl Örgütü, seçim çalışmaları kapsamında Karabağlar ilçesine bağlı Yunus Emre semt pazarı önünde seçim standı açtı. Seçim standında Selahattin Demirtaş’ın fotoğraflarıyla ve “Senle değişir” yazılı broşürleri dağıtıldı. HDP’li yöneticilerin yanı sıra HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir’in de ziyaret ettiği stantta esnafa da bildiri dağıtıldı. Yapılan sohbetlerde esnaf, ekonomik krizden dert yandı. Ekonominin ne zaman düzeleceği yönünde sorular yönelten esnaflara Pir, AKP iktidarının yanlış ekonomik politikalarına son verilmesi ile ekonomik krizin aşılacağını söyledi. Esnaflar da seçimlerden ümitli olduklarını belirterek, HDP’yi destekleyeceklerini söyledi.

PROVOKASYONU HALK ENGELLEDİ

Öte yandan HDP standına dönük provokasyon girişiminde bulunan bir grup, yurttaşların tepkisi üzerine alanı terk etmek zorunda kaldı. “İhbar” olduğu iddiasıyla bölgeye gelen polisler, güvenliği kendilerinin sağlayacağını söyledi.

İSTANBUL

İstanbul’da HDP’nin çalışmaları üç bölgede de devam ediyor. Bağcılar ilçe meydanında stant açan partlililer, halka seçim bildirileri dağıttı. Standa halk yoğun ilgi gösterdi. Esenyurt ilçesinde de HDP kent meydanında çadır kurdu. Seçim şarkılarının çalındığı çadırda yüzlerce kişi bir araya gelirken ilçe sokaklarında da bildiriler dağıtıldı.

‘SEÇİM SONUCUNU DEĞİŞTİRECEK GÜÇTEYİZ’

Avcılar ilçesinin Marmara Caddesi’nde HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş’ın katılımıyla esnaf ziyareti gerçekleştirildi. Beştaş ve beraberindeki partililer, gün boyunca esnafla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. Beştaş, ardından Beylikdüzü ilçesinin Yakuplu Mahallesi’ndeki seçim bürosu açılışına katıldı. Seçimlerin önemine dikkat çeken Beştaş, “Her birimiz seçim sonucunu değiştirecek güçteyiz. Her bir oyunuz bizi barışa götürebilir. Sonucu değiştirecek güçte olduğumuzu bilelim” dedi.

Partilerinin Cumhurbaşkanı adayı olan Demirtaş’ın hala tutuklu olduğuna dikkat çeken Beştaş, “Birileri her şey normalmiş gibi meydanlarda çalışması yapıyor. Biz bunu kabul etmiyoruz. Derhal Demirtaş’ı özgür bırakın. Demirtaş bu ülkede milyonların sevgisini kazanmış, gençlerin, kadınların, Kürtlerin, Türklerin, Alevilerin, Çerkeslerin, Pomakların adayıdır. Bir her halükarda Demirtaş’ı ikinci tura taşıyacağız” diye konuştu. Güngören ilçesinde bulunan Merter semtinde düzenlenen seçim bürosu açılışına HDP PM üyeleri ve Yeşil Sol Parti Eş Genel Sözcüsü Naci Sönmez katıldı.

MAHALLELİ SEÇİM ÇALIŞMASI YAPTI

Beyoğlu ilçesinde de mahallelerde bildiri dağıtımı yapılırken Şişli ilçesinin Okmeydanı ilçesinde yapılan bildiri dağıtımına yurttaşlar da eşlik etti. HDP’liler ile mahalliler sokaklar ev ev dolaşarak, caddelerde ise esnafları ziyaret etti.

HDP Maltepe’nin Zümrütevler Mahallesi’nde ve Kadıköy İskele Meydanı’nda da kurulan stantlar kurarak seçim bildirileri dağıttı. Kadıköy’de açılan stantta “Demirtaş’a özgürlük” imza kampanyası devam edildi. İmza kampanyasına modacı Barbaros Şansal da destek verdi.

ADIYAMAN

HDP Adıyaman İl Örgütü şehirde ki ilk kadın seçim bürosunu Karapınar Mahallesi’nde açtı.Seçim bürosunun açıldığı sokak HDP bayraklarıyla süslenirken açılışa katılanlara Kürtçe ve Türkçe broşürler dağıtıldı. Saygı duruşuyla başlayan program kadınların zılgıt ve halaylarıyla son buldu. Kadınlar, HDP’nin oylarının kentte iki katına çıkacağını belirtti.

URFA

Urfa’da seçim çalışmaları kapsamında kent merkezi ve ilçelerinde yurttaşlarla bir araya gelen HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş ve beraberindeki partililer, Karaköprü ilçesindeki Urfa İl Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Şenevleri Mahallesi’nde düzenlenen açılışta halaylar çekildi.

Halka hitap eden HDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş açılış öncesi çekilen halayların aslında birer direniş olduğunu söyleyerek, “Seçim büromuzun açılışı için bir araya geldik. Halaylarımızla çalışmalarımızın startını verdik. Bizde halay aslında yılmadığımızın, baskıların bizi ve halkımızı yıldırmayacağımızın bir cevabıdır. Eminim ki bu halaydan herkes gerekli mesajı almıştır” dedi.

Demirtaş’ın fotoğrafını gösterip arkasında yer alan mesajı okuyan Erdoğmuş, “Bakın elimizde Selahattin Demirtaş’ın fotoğrafı var. Bu fotoğraf evimizin başköşesinde asılı duracak. Buradan tüm arkadaşlarımıza sesleniyoruz, özgürlük mahkumları ve sevdalılarına sesleniyorum; biz bu halkın hizmetkarı olacağız, bu şekilde bu kentten sizi selamlıyorum. Bakın bu ülkede parti kapatılma dönemlerine sizlerde şahitlik ettiniz. Bu toprak üzerinde yeni bir yaşam filizleniyor. Göreceğiz önümüzdeki günlerde hakikat dile gelecek hakikat konuşacak” diye ifade etti.

Erdoğmuş’un konuşmasından sonra Urfa Barış Anneleriyle birlikte büro açılışını yaptı.

Mezopotamya haber

 

HALKIN BİRLİĞİ

MKP Tarafından Almanya’nın Wuppertal Kentinde İbrahim Kaypakkaya Yoldaşı Anama Erkinliği Yapıldı..!

Her yıl gelenekselleştiren komünist önder İbrahim Kaypakkayı anma etkinliği işkence katledilmesinin 46.yılında 18 Mayıs 2019 …

porno, hd porno, brazzers
sikiş sikiş izle
porno, porno izle bedava porno
milf porno, porno - travesti porno
porno - porno izle