Anasayfa / Politika-Haber / Hitlerin Kara propaganda Bakanı Goebbels’i Aratmayan AKP Yalanda Sınır Tanımıyor..!

Hitlerin Kara propaganda Bakanı Goebbels’i Aratmayan AKP Yalanda Sınır Tanımıyor..!

Erdoğan ve şürekasının yığınları aldatma ve yedekleme de dünyanı gelmiş geçmiş en faşist çete başı Hitlerin tarihinde oldukça öğrendikleri ve onları taklit etmede sınır tanımadıkları görülüyor. Özellikle yığınları din ve milliyetçilik demagojisiyle etkileyip maniple etmede Nazi Partisi Propaganda bakanı Goebbels’i aratmaz bir hatta yürüdükleri hiçte bilinmez bir durum değildir. Belkide Hitlerin Nazi Partisi bile AKP’nin uyguladıklarını uygulamamıştır. AKP’nin Goebbels’i bir mezhep imamı gibi taklit ettiği, onun öğretilerinin sadık bir takipçisi olduğu su götürmez bir gerçek.

Buna en somut örnek ‘Seçimler niye tekrarlandı çünkü çaldılar’ kampanyasında görmek mümkündür. Hatırlanacağı üzere Hitlerin kara propaganda bakanı Goebbels der ki “Yalanlarınızdan asla geri adım atmayacak, onları sürekli tekrar edeceksiniz. Toplumun beyni ancak bu yolla yıkanır. Bir yalanı sürekli olarak tekrar edeceksiniz. Bunu yapınca halk o söylemin size ait olduğunu unutur ve bir zaman sonra kendi fikriymiş gibi inanmaya başlar.”

AKP Genel Başkanı yalanda sınır tanımayan Erdoğan kürsüden sesleniyor, ‘Milli gelire oranla dünyanın bir numaralı ülkesi kim?’ kimsede ses yok. Bir müddet bekleyip ardında kendi sorusunu cevaplıyor ‘Biziz’ Amerika bizden sonra geliyor. Ya biz böyle bir ülkeyiz.’ Kitle hep birden alkışlıyor. Cümlenin anlamsızlığının, manasızlığının, hiç bir şey söylemiyor olmasının zerre kadar önemi yok. Orada önemli olan tek şey dünyanın bir numaralı ülkesi olunduğu. Gerisini duymasalar da olur. Üstatları Goebbels’in söylediği gibi ısrarla, kararlılıkla her zaman büyük yalan söylüyorlar.

AKP-MHP faşist ittifakı bütün dünyanın gözlerinin içine baka baka 31 Mart seçimlerindeki aldıkları yenilgiyi hazmedemediler ve sonucunu beğenmedikleri için YSK’yı devreye sokarak İstanbul seçimini tekrarlattılar. Ve bunun akılla izah edilecek hiç bir gerekçesini bulamayınca bir yalan buldular. Zaten politikalarının tamamı yalan üzerine inşa edildiği için bu kuyruklu yalanı bulmakta zorlanmadılar.

‘Seçim iptal oldu çünkü çaldılar’ diye uydurdukları yalanı her yerde tekrar etmeye başladılar. Önce Recep T. Erdoğan söyledi. Sonra Binali Yıldırım ve daha sonra AK troller aracılığıyla sosyal medya yalanına dönüştürdüler.

Lüks arabasına binmiş selfie yapıyor, yüzünde hiçbir utanma belirtisi olmadan ‘seçimler neden tekrarlanıyor, çünkü çaldılar.’ diyor. Sonra bir başkası, sonra bir başkası! Bu yalanı selfie çekerek büyütmeye, yaymaya dur durak bilmeden devam ediyorlar. Ve bir sosyal kar topu olarak o kadar yayılıyor ki bir müddet sonra hiçbir şeyinden şüphe duymadıkları bir gerçekliğe dönüşüyor. Bir çok yalaka sanatçıdan politikacıya değişik isimler hiçbir tereddüt emaresi göstermeden yalanı tekrarlıyor ‘seçimler iptal edildi çünkü çaldılar’

Peki kim çaldı, nerede çaldı, çalanlara neler yapıldı, hani belgeleri gibi hiçbir soruyu cevaplamadan ‘çaldılar’ yalanı tekrar ediyorlar. Goebbels ne söylüyordu ‘Yalanlarınızdan asla geri adım atmayacak, onları sürekli tekrar edeceksiniz. Toplumun beyni ancak bu yolla yıkanır.’

İstanbul seçimleri tekrar etme gerekçesini hem tabanına hem de kamuoyuna izah edemeyenler asıl olarak halkın iradesini çalanlar utanmadan hırsızlıklarını başkalarına yıkmaya çalışıyorlar. Yavuz hırsız ev sahibini bastırır misali.

Halk gülüyor ya siz yıllardan bu yana 17-25 Aralıkta en büyük hırsızlığın kitabını yazmış ve alnınızın tam ortasına ‘hırsız’ diye yazılmış sahtekarlar değilmisiniz ? Goebbels bunlar için zamanında reçete yazmış ‘Size karşı yapılan suçlamaları görmeyecek ve duymayacaksınız. O yalancılar için gerekenler, bağımsız Alman yargısı tarafından yapılacak ve cezalarını bulacaklardır.’ Siz o bağımsız Alman yargısını, bağımsız Türk yargısı olarak değiştirin her şey anlaşılacaktır

Evet AKP faşist kara propaganda bakanı Goebbels’in rehberliğinde yalan politikası yapmaya devam ediyor. Ancak 80 yıl önce denenmiş, ve nihayetinde çok büyük hezimetle sonuçlanmış bir yola insanlar neden yeniden girerler anlaşılır gibi değil. Çıkmaz bir sokakta ne kadar ihtişamlı yürürseniz yürüyün, nihayetinde sonunuz bellidir. Hitlerin yanı.

 

HALKIN BİRLİĞİ

Ensar’ın araştırması: İmam hatipliler imam hatip’ten pişman :’İmam hatiplilerin yüzde 73’ü ‘Bugünkü aklım olsa tercih etmezdim’ dedi..!

Ensar Vakfı’nın yaptığı araştırmaya göre imam hatip liselilerin yüzde 73’ü “Bugün yeniden imam hatip’e gelmezdim” …

instagram web viewer instagram profile