Anasayfa / Haberler / Huy Çıkar Can Çıkmaz: Aydınlık İhbarcılığa Devam ediyor.: Millet can, onlar ‘like’ derdinde…!

Huy Çıkar Can Çıkmaz: Aydınlık İhbarcılığa Devam ediyor.: Millet can, onlar ‘like’ derdinde…!

Başını Doğu Perinçek’in çekmiş olduğu PDA-Aydın şimdilerde Aydınlık-Vatan Partisi güruhu Elazığ’da yaşanan depremin ardında gerçekleri yazan aydınları-sanatçıları “sosyal medya provokatörleri harekete geçti.” diyerek resimlerini yayımlayarak ihbar edip hedef göstermeye yöneldi.
Aydınlık “Türkiye Elazığ’da yaşanan 6.8’lik depremin ardından yaralarını sarmak için kenetlendi. 22 yurtaşımızı kaybettiğimiz felaketin ardından devlet tüm kurumlarıyla seferberlik ilan ederken, Türk halkı da bölgeye yardım için kuyruğa girdi. AFAD, UMKE, İtfaiye görevlileri saatlerdir hiç dinlenmeden görev yapıyorlar.” sözleriyle “Milletin acılarını fırsat bilerek devlet düşmanlığını körükleyen bir güruh ise saatlerdir klavye başında. Depremzedelere yardımcı olmak, yakınlarına yol göstermek, devlet görevlilerine güç vermek yerine halkı kışkırtmak, milleti bölmek için çaba sarfeden bu sözde aydınlar, bütün nefretlerini bir çırpıda kusuyorlar.” diyerek yıllardan bu yana yapmış oldukları Saray faşizmini savunmada sınır tanımadıklarını ortaya koydular. Peki devlete hedef gösterilen aydınlar ne yazmışlar, nasıl provokatörlük yapmışlar:
Orhan Aydın:Devletsen devletliğini yap..kes sesini ve halkına yardım et.#Elazığ
Erk Acaer
İşini yap. Senin görevin yurttaşı tehdit değil kurtarmak. Haddinizi çok aştınız. …
BirGün Gazetesi
Süleyman Soylu: Başka deprem fotoğraflarını gösterip sosyal medyada paylaşıp panik havası oluşturanlar hakkında tahkikat başlatacağız”
Berna Laçin :
Hep böyle yaparlar. Önce “Can kaybı yok”.Sonra alıştıra alıştıra..Sanki alıştırmak mümkünmüş gibi.Kesin rakamlar için ancak enkaz altında kimsenin kalmamış olması lazım.
Yılmaz Özdil: deprem vergileriyle saraylar yapılacak, Elazığlı Naci Görür Profesör başta olmak üzere ,uzmanların bangır bangır bağırmasına kulak alınmayacak, diyanete bili bakanlığının dört katı bütçe verilecek,ak sosyete bebeğe tek taş pırlanta takarken,gariban millet kerpiç evde. Testi kırıldıktan sonra, “birlik beraberlik” nutukları atacak.
Aydın ve sanatçılar depremin yıkımına karşı devletin gereken önlemi almaması nedeniyle eleştiriyor ve uyarıda bulunuyor. Burada her hangi bir provokasyon olmadığı gibi, gerçekleri çarpıtan farklı gösteren bir durumda yoktur. Ama aydınlık güruhu hızını alamayarak Saray faşizminin yanında yer almak için doğal felaketlerde onlarca yoksul emekçinin ölümüne karşı çıkmayı provakatörlük olarak niteleyip ihbarcılığa devam ediyor. Aydınlık ihbarcılık çağrııs yapan haberinde.
“İçişleri Bakanı’nın yalan haber yayarak insanların hayatlarını tehlikeye atan sosyal medya teröristlerini uyarmasına bile tahammülleri yok. Halbuki, birilerinin “Enkaz altındayım” diyerek kurtarma görevlilerini yanlış yerlere yönlendirdiğini çok iyi biliyorlar. Gözleri dönmüş gibi hareket ediyorlar. Tek dertleri devlete zarar vermek.” sözleriyle, Saray iktidarının gözaltı tutuklama terörüne çanak tutar.
Can çıkar huy çıkmaz. Aydınlık-Perinçek tayfası devleti eleştiren ,gerçekleri yazıp-çizen-konuşan aydın ve sanatçı sırf saray iktidarını eleştirdikleri için emekçilerin yanında saf tuttukları için Aydınlık tarafından hedefe konurlar.

HALKIN BİRLİĞİ

Cumartesi Anneleri Murat Yıldız’ın akıbetini sordu..!

Cumartesi Anneleri Murat Yıldız’ın akıbetini sordu..!Cumartesi Anneleri’nin 778. Hafta eyleminde 25 yıl önce gözaltına alındıktan …

instagram web viewer instagram profile