Anasayfa / Özgür Kadın / Kadın Kırımı Sürüyor; Eylül ayında en az 28 kadın öldürüldü.!
kadin-cinaeyeti-bu-ulkedepg

Kadın Kırımı Sürüyor; Eylül ayında en az 28 kadın öldürüldü.!

Kadınların yüzde 21’i ise boşanmak/ayrılmak istedikleri ya da barışma/evlilik tekliflerini reddettikleri için öldürüldü; kadınların yüzde 7’sini ise arkadaş ya da kız kardeşlerinin boşanmak istediği eşleri öldürdü. 15 kadın ateşli silahlarla, dokuzu bıçakla, biri boğularak, ikisi boğazı kesilerek, biri sopayla darbedilerek öldürüldü. İki kadın da çıkartılan koruma kararlarına rağmen öldürüldü. Eylül ayında katledilen kadınların yüzde 21’i göçmen ve mülteci kadınlardı.

TECAVÜZ OLAYLARINDA SADECE 1 TUTUKLAMA!

Eylülde yedi kadına yönelik tecavüz olayları medyaya yansıdı. Tecavüz olaylarının yüzde 71’i kadınların evinde gerçekleşti. Yedi tecavüzcüden ikisi zaten cinsel suçlardan sabıkalı erkeklerdi. Tecavüzcülerden sadece biri tutuklandı; ikisi serbest bırakıldı.

Yine eylül ayında 29 kadın da tacize uğradı. Taciz olaylarının yüzde 17’si otobüs metro ve diğer toplu taşıma araçlarında yaşandı. Eylül ayında da bir kadın üzerindeki kıyafet bahane edilerek tacize maruz kaldı. Eylülde en az 22 kız çocuğuna da cinsel istismarda bulunuldu. 21 çocuk istismarcısı tutuklandı, ikisi çevredekiler tarafından dövüldü, dokuzu hakkındaki hukuki süreç ise haberlere yansımadı. Çocuk istismarı vakalarından 10’u kız çocuklarının yaşadıklarını öğretmenlerine veya ailelerine anlatmasıyla ortaya çıktı.

HALKIN BİRLİĞİ

kadinlar-engelleri-asa-asa-1pg

Kadınlar engelleri aşa aşa Meclis’e girdi, “Bu yasalar böyle geçmez!” dedi..!

Kadınlar müftülere resmi nikah yetkisi vermeyi öngören Nüfus Hizmetleri Kanunu’nda Değişiklik Kanun Tasarısı ve kadınlar …