Anasayfa / Özgür Kadın / Kadınlar ses verdi, Tuba’yı öldürmeye çalışan erkek 14 yıl hapse çarptırıldı..!

Kadınlar ses verdi, Tuba’yı öldürmeye çalışan erkek 14 yıl hapse çarptırıldı..!

Eski sevgilisi tarafından boğazı kesilerek katledilmek istenen Tuba Korkmaz’ın Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davasının karar duruşması yapıldı.

Duruşma öncesinde Eskişehir Demokratik Kadın Platformu adliye önünde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan basın açıklamasında ülkede her gür kadınları öldüren, tacize ve tecavüze maruz bırakan kadın düşmanlığına erkek yargı sisteminin çanak tuttuğu belirtildi.

Korkmaz’ı öldürmek isteyen Fatih Sağır’ın aldatma senaryosuyla mahkeme karşısına çıkmasına tepki gösteren kadınlar, “Sağır’ın en yüksek hadden cezalandırılması talebiyle, Tuba’nın sesi olmak için buradayız. Bizler erkek adalet değil, gerçek adalet gelene dek mücadele etmeye, kız kardeşliğimizi büyütmeye ve bir kişi daha eksilmeyene dek mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Açıklamanın ardından duruşmaya geçildi. Duruşmada taraflar ifadelerini yinelerken, savcı Sağır’ın “tasarlayarak öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla mütalaasını verdi.

Buna karşın mahkeme, olayda tasarlamanın olmadığını iddia etti ve suçlamayı “kasten öldürmeye teşebbüs” ile sınırladı. Sanık Fatih Sağır toplamda 14 yıl hapis cezasına çarptırılırken, mahkeme “haksız tahrik” ve “iyi hal indirimi” gibi yollara ise başvurmamayı tercih etti.

HALKIN BİRLİĞİ

Türkiye Kadın Meclisleri buluşması sona erdi..!

Türkiye Kadın Meclisleri buluşması sona erdi..! Kadın Meclisleri’nin “Asla yalnız yürümeyeceksin” sloganıyla düzenlediği Türkiye Kadın …

instagram web viewer instagram profile