Anasayfa / İnşamız / Korkunun Ecele Faydası Yoktur; komünist Önder Kaypakkaya Yoldaşın Adının Verildiği Çeşmeyi Faşizm Yıktı..!

Korkunun Ecele Faydası Yoktur; komünist Önder Kaypakkaya Yoldaşın Adının Verildiği Çeşmeyi Faşizm Yıktı..!

Faşizmi herşeyi unutturmak ve yok etmek için sürekli saldırıyor ve emekçilerin kutsallarına el uzatmak geri durmuyor. Elbistan’ın Demircilik köyünde 1976 yılında temelleri atılan ve devrimci Halkın Birliği taraftarlarınca yenilenen, 12 Eylülde bile ayakta kalan ve sonrasında Yayan ailesince hayırat olarak yeniden  yapılan Kaypakkaya çeşmesini 18 Eylül 2018 tarihinde Savcılığın emriyle jandarmanın denetiminde halka sorulmadan yıkıldı.

Saray faşizmi, halklarımızın beyninde ve yüreğinde yer eden, sömürü ve zulme karşı direniş bayrağı olan İbrahim Kaypakkaya, Deniz Gezmiş, Mahir Çayan, Mazlum Doğan vb. devrimci önderlerin adlarını unutturmak ve toplumun zihninde silmek, istiyor. Ama onlar şunu unutuyorlar; komünist ve devrimci önderler adlarının yasaklanması, mezarlarının parçalanması, anmalarının yasaklanması, marş ve türkülerini söyleyenlerin zindanlara atılması, asla onların direnişlerine ve halkın yüreğinde yer etmesine gölge düşüremeyeceklerdir.

Şunun iyi biliyoruz ki, , 18 Mayıs 1973 yılında Diyarbakır işkencehanelerinde 3.5 ay süren ağır işkenceler sonucu faşizm tarafından parça parça edilerek hunharca katledilen komünist önder İbrahim Kaypakkaya Demircilik halkının yüreğine taht kurmuştur ve kimse onu yasaklarla, düşmanlıklarla ve tehditle asla orada koparıp alamaz.

Unutulmaması gerekiyor ki; AKP-MHP ittifakına dayanan faşist ırkçı devrim ve sosyalizm düşmanı bu faşist baskı ve saldırı günleri mutlaka aşılacak, devrimciler önderliğinde birleşip ayağa kalkacak olan emekçi halklarımız komünist ve devrimci önderlerinin anılarına hem yaşatacaklar ve hem faşizmden hesap soracakları günler hiçte uzak değildir.

Faşizm devrimci önderlerin adlarında korktuğunu Kaypakkaya çeşmesini yıkarak bir kez daha göstermiş oldu. değerlerimize ve kutsallarımıza el uzatılmasına geçit vermeyelim ve  değerlerimize sahip çıkarak, faşist dinci saray iktidarına karşı sesimiz yükseltelim

Kahrolsun Faşist Dinci Saray iktidarı..!

Komünist Önder Kaypakkaya Yoldaş Ölümsüzdür..!

Faşizmi Devrimle Ezeceğiz..!

HALKIN BİRLİĞİ

Umudu Büyütmek İçin Godot’u Beklemek Değil Devrimci İradeyi Derinleştirme Zamanı..!

Yenilgi ve devrimci hareketin dağınıklık ve kendisiyle cebelleşme halleri saflarda b umutsuzluğun derinleştirdiği ve Godot’u …

instagram web viewer instagram profile