Anasayfa / Haberler / Maduro: Elimizde silahlarla her zaman hazır olmalıyız..!

Maduro: Elimizde silahlarla her zaman hazır olmalıyız..!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Venezuela Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez’le birlikte, Cojedes eyaletindeki “G/J Jose Laurencio Silva Askeri Eğitim Merkezi”ni ziyaret etti.
Yeni eğitim alan askerleri tebrik eden Maduro, “Biz ne zayıf ne de mahrum bir ülkeyiz. Biz kuvvetli bir Ulusal Bolivarcı Silahlı Kuvvetleri olan bir ülkeyiz. Her geçen gün daha fazla birlik ve sadık olmalıyız” diye konuştu.
‘GENERAL CHAVEZ’E SADIK OLMALIYIZ’
ABD’nin, Venezuela’nın kaynaklarını ele geçirmek istediğini söyleyen Maduro, “ABD’nin ülkemizi zayıflatmak için farklı bir savaş tarzı var. Bir grup darbeci hainle, Ulusal Bolivarcı Silahlı Kuvvetlerini ortadan kaldırmak için çok para harcayarak kurdukları komploları var” dedi.
Ordunun sadakatine güvendiğini vurgulayan Maduro, “Sizlere güveniyorum ve bir grup hainin yaptığı, Bolivarcı Ulusal Silahlı Kuvvetlerini asla kirletemez. Her zaman General Hugo Chavez’e sadık olmalıyız. Eğer bir gün Amerikan imparatorluğu bu topraklara dokunmaya kalkışırsa, vatanı korumak için elimizde silahlarla her zaman hazır olmalıyız” ifadelerini kullandı.
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, bastırılan darbe girişiminin ardından “gerekirse Venezuela’ya askeri müdahalede bulunacaklarını” söylemişti.

HALKIN BİRLİĞİ

AKP-MHP Faşist İktidarı halka karşı silahlanıyor: 1 milyon zırh delici fişek, 1 milyon plastik mermi, 100 bin biber gazı…!

Çiğdem Toker, Sözcü’deki köşesinde dikkat çeken Kamu İhale Kurumu’nun 27 Mayıs 2020 tarihli “mal alımı …

instagram web viewer instagram profile