Anasayfa / Haberler / Ömer Kral İsviçrede Direniş Türküleriyle son yolculuğuna uğurlandı..!

Ömer Kral İsviçrede Direniş Türküleriyle son yolculuğuna uğurlandı..!

İsviçre’nin Winterthur kentinde 22 Eylül günü yaşamını yitiren THKO-TDY’nin kurucu önderlerdinn Ömer Kral, 29 eylül günü yoldaşları ve dostlarının katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Törene ailesinin yanı sıra Türkiye devrimci, demokrat ve Kürt Kürt emekçileri ve kadınların katıldığı veda törenine yüzlerce kişi katıldı.

Kral’ın naaşı mezarına kadar omuzlarda, marş eşliğinde taşındı.

Kral, Ozan Akın’ın seslendirdiği Nurhak sana güneş doğmaz ve gençlik marş ve direniş ezgileri ve yoldaşları ve dostlarının yaşamı ve mücadelesini anlatan konuşmalar eşliğinde toprağa verildi.

Konuşmacılar Ömer Kral’ın ülkede ve sürgünde kesintisiz mücadelesi ve devrime bağlılığının hiçbir zaman kesilmediğine dikkat çekti

Kral için ikinci bir tören ise Winterthur Alevi Derneği’nde yüzlerce kişinin katılımı ile düzenlendi. Alevi derneğindeki hem taziyeler kabul edildi ve hemde Ömer kralın mücadeledeki duruşu, yaşamının son anına kadar devrime ve yoldaşlarına bağlılığından bahsedilerek Ömerin enternasyonalist devrimciliğinin örnek alınıp anısı ve mücadelesi devrimci savaşımda yaşatılacağına vurgu yapıldı. Ömer layık olma sözleri yinelenerek veda toplantısı sona erdi.

HALKIN BİRLİĞİ

İHD Cezaevi Raporu Zindanlarada Zulüm Dinmiyor : Son 3 ayda 14 kişi öldü, 51 işkence vakası yaşandı, 604 ağır hasta mahkum var..!

İHD Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi Nuray Çevirmen, 2020 Temmuz-Eylül aylarında toplam 97 kişinin kendilerine …

instagram web viewer instagram profile