Anasayfa / Haberler / PSAKD: KANLI ELLERİNİZLE DERGAHLARIMIZA GİREMEZSİNİZ ..!

PSAKD: KANLI ELLERİNİZLE DERGAHLARIMIZA GİREMEZSİNİZ ..!

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi, yaptığı yazılı açıklamayla organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in Aleviler için kutsal yerlerden biri olan Abdal Musa Türbesi’ne silahla girmesine tepki gösterdi. Açıklamada, “Evet dergahlarımızın kapısı herkese açıktır. Ama bizim “herkes”den kastımız; katiller, tecavüzcüler, çeteciler ve sapıklar değildir” ifadelerine yer verildi.

PSAKD Genel Merkezi, özellikle son zamanlarda muhalifleri tehdit etmesiyle bilinen organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in, Antalya Elmalı’daki Abdal Musa Dergahı’nı silahla girmesine tepki gösterdi. Açıklamada suç örgütü lideri Sedat Peker’in, Abdal Musa’nın huzurunu kirlettiği vurgulandı.

Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“ABDAL MUSA’NIN HUZURUNU KİRLETTİLER”

“Abdal Musa’nın temsili resminde kalbinin tam üzerine saplanmış bir ok vardır. Bu resimde bize verilen mesaj ise;

“Savunmasız bir cana atılan oku biz kendi bedenimizde hissederiz” der. Böylesine doğayı ve yaşamı savunan Alevilerin kutsallarından Abdal Musa dergahına bu gün silahları ile bir çete girdi. Organize suç örgütü elebaşı, AKP-MHP beslemesi Sedat Peker adındaki tescilli çeteci, silahlı adamları ile saygısızca sürü halinde Abdal Musa’nın huzurunu kirlettiler. Sedat Peker’i de ona bu cesareti verenleri de tanıyoruz. “Kanınızla duş alacağız, oluk oluk kan akıtacağız” diyenler de, Madımak davasının sözde zaman aşımına “hayırlı olsun” diyenler aynıdır. “

‘Peker’i Abdal Musa makamına alanlar Alevi toplumuna açıklama yapmalı’

‘Peker’i Abdal Musa makamına alanlar Alevi toplumuna açıklama yapmalı’

“KATİLLER, TECAVÜZCÜLER GİREMEZ ! “

“Bizim kutsal mekanlarımıza giremezsiniz.! Haddinizi bilin.! Ormanlarımız talan ediliyor, ırmaklarımız, vadilerimiz, köylerimiz talan ediliyor. Bütün yaşam alanlarımızı işgal edip zehir saçıyorsunuz. Sıra dergahlarımıza mı geldi? O pis, kanlı elinizi ve dilinizi derhal çekin kutsalımızdan! Hiç kimse “burası dergah herkes gelebilir” diyemez.

Evet dergahlarımızın kapısı herkese açıktır. Ama bizim “herkes”den kastımız; katiller, tecavüzcüler, çeteciler ve sapıklar değildir. Bu yapılanı dergahımıza bir saldırı olarak görüyor ve asla unutmayacağımızı da önemle belirtiyoruz.”

HALKIN BİRLİĞİ

İstismara uğrayan ve suça sürüklenen çocuk sayısı arttı..!

İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkezi’nin hazırladığı rapora göre , ayrımcılığa maruz kalan, istismar edilen, öldürülen, …

instagram web viewer instagram profile