Anasayfa / Haberler / Sahibinin sesi Doğu Perinçek Konuştu, Yine Erdoğan, AKP-MHP İttifakının Yanında Halkın Karşısında Yer Aldı.!

Sahibinin sesi Doğu Perinçek Konuştu, Yine Erdoğan, AKP-MHP İttifakının Yanında Halkın Karşısında Yer Aldı.!

 

Durum Erdoğan’ın ve devletin sıkışması olunca devleti savunmada göğsünü siper etmekten çekinmeyen Doğu Perinçek kendini sahneye atmaktan beis görmüyor. . Referandum sonucunun kanuna aykırı olduğunu söyleyen Perinçek, “Fakat ‘Seçim sonuçlarını tanımıyoruz’ gibi ifadeler çok yanlış. Geçti, arkada kaldı” dedi ve özellikle sokakta oylarına sahip çıkanları hedef aldı

Referandumdan önce “AKP, CHP, MHP ve Vatan Partisi’nin katılacağı bir Millî Seferberlik Hükümeti, ABD’nin hükümeti devirme girişimini önler. Bu eninde sonunda olacaktır. Bu konuda girişimde bulunma sorumluluğu iktidar partisindedir” diyerek AKP’ye işbirliği öneren Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Erdoğan-Bahçeli ittifakıyla bu hayali suya düşünce Tek Adam rejimi eleştirileri eşliğinde “hayır” çağrısı yapmıştı.

Bahçeli de Erdoğan’a desteğini anlatmaya çalışırken “Doğu Perinçek ile hayırcı yoldaşları ile Recep Tayyip Erdoğan arasında seçim yapacaksak Sayın Erdoğan deriz” demişti.

Hileli referandumun ardından, “Önümüze bakalım”ın diyen Perinçek, hileli referandumun ardından milyonlar sokağa çıkarken ve AKP meşruiyet krizinde çıkış yolu ararken, referandumun iptali çağrılarında yine fırsat kollamaya başladı. Aydınlık gazetesine yaptığı açıklamada, YSK’nin mühürsüz pusulaları geçerli saymasının kanuna aykırı olduğunu söyleyen Perinçek, peşi sıra görev talebi cümlelerini sıraladı:

16 Nisan’daki süreç arkamızda kaldı, önümüze bakmamız lazım. Atlantik ötesinden gelen tertiplerle yüz yüze geldik. Buna dikkat etmemiz lazım. 15 Temmuz’da, PKK’yla mücadelede, Fırat Kalkanı’nda bir olduğumuz gibi bir olmamız lazım.

Fakat “Seçim sonuçlarını tanımıyoruz” gibi ifadeler çok yanlış. Sokağa çağrılar, Batı’nın kışkırtmalarıyla yapılıyor ama kimse sokağa dökülmez. PKK’nın çağrılarına kimse itibar etmeyecektir. Milletimiz 19 Mayıs’ta, 23 Nisan haklı eylemleri için meydanlara çıkar. Oralarda zaten hep birlikteyiz. Bu seçim bir demokrasi mücadelesiydi. Geçti, arkada kaldı.

Bir Erdoğan var Perinçek’ten içeri…

Referandumdan önce HDP ile “hayır” cephesinde durmakta sakınca görmezken, şaibeli sonuçlar sonrası Erdoğan’ın “hayır”cılara yönelik suçlamalarına sarılan Perinçek, “PKK ve FETÖ ile yan yana durmayız” nakaratını yineleyerek de Erdoğan’dan farklı bir söylem üretme kapasitesinin olmadığını da gösterdi.

Perinçek, 2013’te Haziran İsyanı’ndan sonra da Gezicilere Erdoğan’dan aşağı kalmayan bir biçimde “başıbozuklar” diye hitap etmişti.

HALKIN BİRLİĞİ

Cumartesi Anneleri Murat Yıldız’ın akıbetini sordu..!

Cumartesi Anneleri Murat Yıldız’ın akıbetini sordu..!Cumartesi Anneleri’nin 778. Hafta eyleminde 25 yıl önce gözaltına alındıktan …

instagram web viewer instagram profile