Anasayfa / Kürdistan / Saray Faşizmi Kürtlerin Ne dirisine neden ölüsüne saygı duymuyor..!

Saray Faşizmi Kürtlerin Ne dirisine neden ölüsüne saygı duymuyor..!

Her seçim döneminde Kürtleri oy deposu olarak hatırlayan Saray faşizmi,18.yıllık iktidarı döneminde Kürtlee yönelik her türlü kirli yöntemi devreye sokmaktan beis görmedi.

Din Alimleri Derneği- DİAYDER üyesi Bedrettin Günay ve Demokratik Alevi Dernekleri Eş Genel Başkanı Musa Kulu cenazelere ve mezarlıklara dönük saldırıların kabul edilemez olduğunu belirterek, düşman hukuku uygulandığını söyledi.

MEZARLIKLARA SALDIRILAR

Türkiye ve Kuzey Kürdistan’da cenazelere saldırılar ve mezarlıkların tahrip edilmesi devam ediyor.

2015 yılında şehit düşen YJA-STAR gerillası Ekin Wan’ın cenazesinin teşhir edilmesi, Şırnak’taki sokağa çıkma yasağı sırasında Hacı Lokman Birlik’in zırhlı araca bağlanarak yerlerde sürüklenmesi,

Taybet İnan’ın cenazesinin 7 gün boyunca sokak ortasında bekletilmesi, Cemile Çağırga’nın cenazesinin derin dondurucuda saklanmak zorunda kalınması, Aysel Tuğluk’un annesi Hatun Tuğluk’un cenazesine yönelik saldırılar, Agit İpek’in cenazesinin 3 yıl sonra ailesine kargo yoluyla gönderilmesi, Suruç katliamı şehidi Süleyman Aksu’nun mezarının 7. kez saldırıya uğraması, Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek’in cenaze törenine yönelik dizginsiz devlet saldırısı…

Konuya ilişkin konuşan Din Alimleri Derneği- DİAYDER üyesi Bedrettin Günay, iktidarın insanlara sağlığında saygı duymadığı gibi yaşamlarını yitirdiklerinde de saygı duymadığnı belirtti.

Yaşananların kabul edilemez insanlık suçları olduğunu söyleyen Günay, “Bir Müslüman olarak içinde yaşadığımız ortamdan utanç duyuyorum” dedi.

Demokratik Alevi Dernekleri Eş Genel Başkanı Musa Kulu ise, İbrahim Gökçek’in cenazesine ve Cemevi’ne yapılan saldırılara, “İnancımıza ve inancımızın mabedine yapılan bir saldırıdır, saygısızlıktır” şeklinde tepki gösterdi.

Cenazelerin kargo ile ailelere gönderildiği bir ülkede yaşadıklarını belirten Kulu, düşman hukuku uygulandığını söyledi.

HALKIN BİRLİĞİ

Şırnakta Cinsel saldırıda bulunan uzman çavuş tutuklandı..!

13 yaşındaki bir kız çocuğa cinsel saldırıda bulunan uzman çavuş A.A. savcılık ifadesinin ardından tutuklanma …

instagram web viewer instagram profile