Anasayfa / Haberler / Sarayın Yalakası Kafatasçı AKP tetikçileri Diyarbakırda  Çocuklarını Arayan Annelere Destek İçin HDP Önünde Eyleme Katıldılar..!

Sarayın Yalakası Kafatasçı AKP tetikçileri Diyarbakırda  Çocuklarını Arayan Annelere Destek İçin HDP Önünde Eyleme Katıldılar..!

Tuzu kuru ve sarayda beslenen  faşist gerici ve AKP destekçi bir hatta duran bir kısım sanatçılar Barış ve cumartesi annelerine destek olmamışken, “birden analar ağlamasın diyerek, “devlet tarafından örgütlenen Diyarbakır HDP önünde başlatılan  “çocuklarımızı istiyoruz” anaların eyleminde destekçi olarak boy gösterdiler. HDP Önündeki Hülya Koçyiğit, Yavuz Bingöl, Muazzez Erson, Hazım Körmükçü, Hasan Kaçan ,Gülben Ergen  vb türevleri Erdoğanın çağrısına uyarak,  Diyarbakır HDP İl Binası’nın önündeki eylemde arzı endam ettiler.

Gençlerin  dağa çıkmasını ve özgürlük için PKKye katılmalarını teşvik eden HDPnin politikaları değil, bizzat işbaşında olan devletin resmi inkar ve imha politikalarında ısrar eden AKP iktidarının kendisidir. Çocuklarının ölmemesini isteyen ailelerin esas muhatabı iktidarı elinde bulunduran ve kirli savaşta ısrar eden Sarayın kendisidir. Haliyle tüm aileler savaşın son bulması ve anaların ağlamaması için kirli savaşın sorıumluları AKP-MHP parti binalarının önünde eylemler yapmalıdırlar.  HDP savaşın hemen durmasını ve onurlu barışın gelmesini istiyor. Buradan olarak Erdoğanın ve içişleri bakanının kışkırtmasıyla HDP kriminilaze edilerek  tecrit edilmeye ve AKP’nin dağılmasının önü kapatılmaya çalışılıyor. Bunun için her yolu mubah gören Saray iktidarı tetikçi sanatçı takımını da sokağa sürerek sonuç almayı düşlüyor. Sanatçılar gözlerindeki perdeyi aşağıya indirerek Kürt sorunun çözümsüzlüğe iterek militarizmle çözme hayali peşinde koşan Erdoğan ve Bahçeli kliklerinin olduğunu görerek tüm annelerin göz yaşlarının akmaması için Kürt sorununda hemen barış ve eşitlik demelidirler. Aksi halde ne hayali çağrılarla dağda kimse iner ve nede Kürt sorununda olumlu bir gelişme yaşanır.

HALKIN BİRLİĞİ

AKP-MHP Faşist İktidarı halka karşı silahlanıyor: 1 milyon zırh delici fişek, 1 milyon plastik mermi, 100 bin biber gazı…!

Çiğdem Toker, Sözcü’deki köşesinde dikkat çeken Kamu İhale Kurumu’nun 27 Mayıs 2020 tarihli “mal alımı …

instagram web viewer instagram profile