Anasayfa / Haberler / TAYAD’lı Aileler’den Galatasaray Meydanı’nda eylem: 2 gözaltı..!

TAYAD’lı Aileler’den Galatasaray Meydanı’nda eylem: 2 gözaltı..!

Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (TAYAD’lı Aileler) üyesi iki kişi Taksim’de protesto eylemi gerçekleştirdi.
Abluka altındaki Galatasaray Meydanı’na çıkarak “Adalet istiyoruz” yazılı pankart açan iki kişi, “Galatasaray Meydanı halka kapatılamaz” sloganı atarak meydandaki eylem yasaklarını protesto etmek istedi.
Polis, TAYAD’lı Aileler üyesi Feridun Osmanağaoğlu ve beraberindeki bir tutuklu yakınını gözaltına aldı.
Cumartesi Anneleri’nin 700.hafta eyleminin yapılacağı 25 Ağustos 2018 tarihinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı doğrultusunda Beyoğlu Kaymakamlığı tarafından alınan kararla Beyoğlu genelinde her türlü etkinlik ve basın açıklaması yasaklanmıştı. TAYAD’lı Aileler de bu yasak öncesinde her hafta Cumartesi günü hapishanelerdeki hak ihlallerine dikkat çekmek amacıyla basın açıklamaları gerçekleştiriyordu

Haziran ayında 40 kadın, erkekler tarafından öldürüldü..!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, haziran ayında 40 kadının erkekler tarafından öldürüldüğünü açıkladı. Raporda 2019 yılının ilk 6 ayında 214 kadının öldürüldüğüne dikkat çekilerek cinsel şiddet ve çocuk istismarının da devam ettiği belirtildi.

Haziranda işlenen kadın cinayetlerinin 8’inin şüpheli ölüm olarak kaydedildiği, 21 kadının neden öldürüldüğünün tespit edilemediği belirtilen raporda “Kadınların 2’si ekonomik bahaneyle, 9’u boşanmak istemesi, barışma isteğini reddetmesi, arkadaşlık isteğini reddetmesi gibi kendi hayatına dair karar almak isterken öldürüldü” denildi.

HALKIN BİRLİĞİ

Türk-İş: 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2 bin 431 lira oldu..!

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş), haziran ayında 4 kişilik ailenin açlık sınırını 2 bin 431 …

instagram web viewer instagram profile