Anasayfa / Özgür Kadın / Temmuz’da 31 kadın erkekler tarafından katledildi..!

Temmuz’da 31 kadın erkekler tarafından katledildi..!

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, 2019 Temmuz ayında en az 31 kadın cinayeti yaşandığını açıkladı.

Hazırlanan raporda Temmuz’da işlenen kadın cinayetlerinin 5’inin şüpheli ölüm olarak kaydedildiği, 16 kadının neden öldürüldüğünün ise tespit edilemediği belirtildi.

Öldürülen kadınların 2’si boşanmak, 4’ü ayrılmak ve 4’ü de başka konularda kendi hayatına dair karar almak isterken katledildiği açıklandı.

Öldürülen 31 kadının 7’sinin kim tarafından öldürüldüğü tespit edilemezken, 11’inin evli oldukları erkekler, 1’inin eskiden evli olduğu erkek, 1’inin arkadaşının evli olduğu erkek, 1’inin abisi, 1’inin babası, 1’inin damadı, 1’inin torunu,1’inin tanıdık birisi, 6’sının ise birlikte olduğu erkekler tarafından öldürüldüğü raporda yer aldı.

Kadınların 16’sının ateşli silahlarla, 5’inin kesici aletle, 1’inin boğularak, 3’ünün de darp edilerek öldürüldüğü belirtilirken 1’inin yüksek bir yerden şüpheli bir şekilde düşerek öldüğü 5’inin ise nasıl öldürüldüğünün tespit edilemediği açıklandı.

Temmuz ayında katledilen 31 kadından 16’sının evlerinde, 7’sinin ise sokak ortasında katledildiği belirtildi.

Öldürülen kadınların isimleri

Temmuz ayında katledilen kadınların isimleri ise şu şekilde: Şükran Cantaş, Hülya Yılmaz, Fatma Gürgen, Sevim Koç, Nimet Y., Çiğdem Kurtoğlu, Zeyneb El Arid, Alime Ataman, Filiz K., Meryem Aktan, Afet Mammadli, Seher O., Özlem Ergül, Hasine Şanlı, Gülay Şimşek, Mürvet İ., A.Ç., Chen Haiyun, Büşra Güçlü, Ebru Tenk, Gülen Pamukçu, Gülen Pamukçu, Halime Şenal, Saime Durgel, Müberra Kuzdan, Songül Yalçın, Elif E., Fatma Aydoğdu, Nuray Anar, Hatice Kavak, Pınar Gevez ve kimliği tespit edilemeyen bir kadın.

HALKIN BİRLİĞİ

Kızının mezarına saldırı olmasın diye nöbette bir anne..!

Kızı Sevda Serinyel’in mezarının askerler tarafından tahrip edilmesine karşı mezar başında nöbette olduğunu söyleyen Hakife …

instagram web viewer instagram profile