Anasayfa / Özgür Kadın / Türkiye Kadın Meclisleri buluşması sona erdi..!

Türkiye Kadın Meclisleri buluşması sona erdi..!

Türkiye Kadın Meclisleri buluşması sona erdi..!

Kadın Meclisleri’nin “Asla yalnız yürümeyeceksin” sloganıyla düzenlediği Türkiye Kadın Meclisleri Buluşması yapılan görüş alışverişleri ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü eylem ve etkinlik önerilerle son buldu.

Kadın Meclisleri “Asla yalnız yürümeyeceksin” sloganıyla Türkiye Kadın Meclisleri buluşmasını Beşiktaş’ta bulunan Mustafa Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Buluşmaya Türkiye’nin birçok yerinden kadınlar katılırken buluşmanın gerçekleştiği salona ise “Asla Yalnız Yürümeyeceksin” pankartı asıldı.

Buluşmada ilk olarak söz alan Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu (KCDP) Genel Temsilcisi Gülsüm Kav, “O kadar kararlıyız ki. Ülkenin dört bir tarafından kar ve yağmura rağmen gelen kadınları görüyorum. Emine Bulut, Ceren Özdemir’den beri çok farklı bir hale geldik. Tahammülümüz kalmadı. İsyanımız, sesimizi Las Tesis dansıyla dünya kadınlarıyla buluşturdu. Bizler ülkede kadınların ölüm kayıtlarının tutulmadığını açığa çıkardık ve resmileştirdik. ‘Yaşasın 8 Mart’ kitabımız da çıkıyor. Birlikteliğimiz başardı. Ya daha güçlü bir mücadele ve görevlerle kadın düşmanı erkek canavarları durduracağız, ya da kız çocuklarının babaları tarafından öldürüldüğü haberlerini almaya devam edeceğiz. Bu salondan öyle çıkalım. Şiddetin sonunu getireceğimiz günleri hızla getirelim. Sadece kadın cinayetlerini durdurmak için değil, kadın birlikteliğimizle yepyeni haklarımızı da konuşacağım günleri sağlayalım” ifadelerini kullandı.

‘Hayat bir bütün’

Ardından söz alan KCDP İstanbul Temsilcisi Fidan Ataselim, KCDP’nun verdiği mücadelenin 10’uncu yılını geride bıraktığını söyleyerek, “Büyük adımlarla önemli kurtuluşlara girebiliriz. Henüz 10 yıl olmuş kadın cinayetlerini durdurmaya çalışma mücadelemiz. Daha da sürecek. Bu mücadele ilmek ilmek büyüyor. Eylemlerde ve adalet arayışı için adliye kapılarında buluştuk. Bütün kadınlar için mücadele etmek önemli. Ülkede önemli adalet arayışları var. Buna karşı mücadele edenler var. Emeklilikte Yaşa Takılanların (EYT), Kanun Hakkında Kararname (KHK) ile işlerinden ihraç edilenler var. Çalıştıkları yerlerde adaletsizlik nedeniyle grev kararı alan milyonlar var. Onları yalnız bırakabilir miyiz? Toplumun tüm kesimlerinin adalet arayışının yanında olacağız. Hem kadınların hem de toplumun tüm ötekileştirilmişleri ve ezilmeye çalışanların adalet arayışında yanında olacağız. Çünkü hayat bir bütün. İşsizliği kadın cinayeti ile ayrı düşünülmeyeceği gibi, kadın mücadelesi de işsizlik gibi toplumsal adalet arayışlarından ayrı ele alınamaz. Bizler için açık açık örgütleniyorlar diyorlar. Evet, açık açık örgütleniyoruz. Çünkü açık açık öldürülüyoruz. Bizleri sorgulayacaklarına, bu erkeklerin kim oldukları ve neler yaptıkları sorgulasınlar. Yolumuz uzun. Çok şey değiştirdik. Değiştirecek daha nice şeyler var. Las Tesis dansında en çok korktukları ‘Asla Yalnız Yürümeyeceksin’ sloganlarımızı söylemeye demeye devam edeceğiz” diye konuştu.

8 Mart’a çağrı

Konuşmaların ardından buluşma açık oturumla devam edildi. Kadın Meclisi üyeleri Ayşen Ece Kavas, Hilal Susuz, Melek Arı, Eylem Aka divana seçilirken gelen kadınlar ise yaşadıkları sorunları ve sorunların çözümüne dair önerilerini paylaştı. Panelde söz alan kadın meclisi üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne bir aydan az süre kaldığını anımsatırken, kadınların daha güçlü ses çıkarmak üzere 8 Mart günü etkili çalışmalarla hazırlanması gerektiğini vurguladı. Söz alan kadınlar 8 Mart’ta alanlarda olmanın önemine dikkati çekti.

Oturum konuşmaların ardından son buldu.

HALKIN BİRLİĞİ

5 gündür haber alınamayan Pınar Gültekin Katledilmiş Halde Bulundu ..!

Muğla’nın Ula ilçesinde, 5 gündür kayıp olan 27 yaşındaki Üniversite Öğrencisi Pınar Gültekin’in cansız bedeni …

instagram web viewer instagram profile